راه اندازی شبکه کامپیوتری

راه اندازی شبکه کامپیوتری (پسیو و اکتیو) یا به عبارتی طراحی، نصب و پیاده‌ سازی شبکه از بخش‌های اصلی خدمات انفورماتیک گروه ویژن با بیش از یک دهه تجربه می‌باشد. شاید پیاده‌سازی یک فن‌آوری نرم‌افزاری و یا سخت‌افزاری جدید در شبکه کامپیوتری بسیار سخت و پیچیده و نیاز به دقت و تخصص بالا داشته باشد. اما با حمایت و مشاوره گروه ویژن ، این مسئله هرگز به یک معضل تبدیل نمی‌گردد. را در کارنامه خود گنجانیده است، آنها را بکار بسته و در کنار کسب و کار شما به عنوان مشاور ، طراح و یا مجری به ایفای نقش جهت به واقعیت پیوستن ایده ها و طرح های کسب و کاری شما بپردازد.
راه اندازی شبکه های کامپیوتری

چرا خدمات راه اندازی شبکه گروه ویژن؟

شبکه گسترده تر از سوئیچ ، روتر و Access Point است. اجازه دهید ما در بهینه سازی شبکه شما کمک کنیم.

با استفاده از فناوری های نوین، ما از ابزارهای برجسته و پیشرو صنعت برای طراحی و ایجاد زیرساخت های شبکه و IT استفاده می کنیم که به حداکثر بهره وری ، کاهش هزینه های عملیاتی کمک می کند.

رایانش ابری ، داده های بزرگ و مجازی سازی شبکه و سایر تکنولوژی ها به طور مداوم در حال تغییر و گسترش می باشد و به راحتی در سازمان ها قابل اجرا نیست. ایجاد زیرساخت ، بررسی روزانه ، پالایش و بروزرسانی مدوام و حفظ پایداری سرویس ها تخصص ما است.

امروزه راه اندازی شبکه ها کامپیوتری برای مشاغل کوچک و شرکت های متوسط بسیار حیاتی است ، شبکه های کامپیوتری به اجرای برنامه هایی کمک می کند که به تجارت روزمره شما دامن می زنند ، ابزار ارتباطی و اشتراک گذاری را بهبود می بخشد و انعطاف پذیری و چابکی کسب و کار را بهبود می بخشد.

تیم متشکل از متخصصان با تجربه و همچنین آشنایی و همکاری با برجسته ترین ارائه دهندگان خدمات و سرویس های مورد نیاز سازمان شما مانند سرویس دهندگان اینترنت سازمانی ، نرم افزارهای مالی و اداری ، نرم افزارهای ارتباط با مشتریان و… می تواند به طراحی نقشه راه ای مطمئن جهت تسهیل امور انفورماتیک کمک نماید.

شبکه کامپیوتری چیست؟

به طور ساده و خلاصه ، به مجموعه دو یا چند کامپیوتر ( یا بی نهایت ) که به هم متصل میشن تا بتونن از منابع نرم افزاری و سخت افزاری مشترک استفاده کنن ، شبکه گفته میشه . منابع نرم افزاری مثل اپلیکیشن های مختلف ، فایل ها ، پوشه ها و … و منابع سخت افزاری مثل پرینتر .

برای تشکیل یک شبکه کامپیوتری ۲ تا شرط لازم است : اول اینکه این دو یا چند کامپیوتر باید به وسیله یک رسانه فیزیکی ( رابط ) مثل کابل بهم متصل باشن و دوم اینکه این کامپیوتر ها باید با هم تبادل اطلاعات داشته باشن چون هدف اصلی راه اندازی شبکه کامپیوتری تبادل و اشتراک گذاری اطلاعات می باشد . اولین شبکه کامپیوتری در دهه ۶۰ میلای ( ۱۹۶۷ ) توسط آژانس تحقیقات پیشرفته یا ARPA برای وزارت دفاع امریکا ساخته شد . این شبکه ARPAnet نامگذاری شد . آرپانت ARPAnet اولین شبکه کامپیوتری در جهان بود .

خدمات راه اندازی شبکه کامپیوتری در گروه ویژن

ما می‌توانیم با مدیریت کامل بر روی خدمات نصب و راه‌اندازی شبکه‌های درون سازمانی، شرایطی را ایجاد کنیم تا شما با خیالی آسوده بر روی فعالیت‌های مرتبط با کسب و کار خود تمرکز داشته باشید. تیم ما با فعالیت مؤثر، دقیق و سریع خود در تمام مراحل به شما کمک خواهد کرد تا در اسرع وقت سرویس‌ها و یا تجهیزات فن‌آوری مورد نیاز خود را ارزان‌تر و ایمن‌تر از همیشه نصب و راه‌اندازی کرده همچنین از مزایا و کاربرد آن بهره‌مند شوید.

مزایای راه اندازی شبکه کامپیوتری

در یک شبکه کلاینت – سرور، چند مشتری (کامپیوتر ها) به یک سرور مرکزی متصل می شوند. داده های عمومی و برنامه ها بر روی یک سرور نصب شده اند و مشتری به سرور متصل می شود تا بتواند به آن دسترسی داشته باشد.

کاهش هزینه ها

یکی دیگر از مزایای استفاده از شبکه، کاهش هزینه‌ها با استفاده از این امکان است. شما می‌توانید به راحتی با استفاده از این شبکه‌ها سخت افزارهای مختلف همچون چاپگر را به اشتراک بگذارید و از خرید چندین دستگاه جلوگیری نمایید.

اطمینان بالا

یکی از روش های افزایش اطمینان استفاده از شبکه های رایانه ای و سیستم های توزیع شده می باشد.در این حالت منابع بر روی چندین دستگاه رایانه در شبکه نصب شده تا در صورت خرابی یکی از سیستم ها بتوان از طریق سایر رایانه های موجود در شبکه به آن منابع دسترسی پیدا نمود.

امنیت اطلاعات

در مواقعی که اطلاعات یک مجموعه تنها در داخل سیستم مشخصی وجود دارد ، آسیب رسیدن به آن به منزله از بین رفتن داده های مذکور می باشد ، این در حالیست که وجود یک شبکه می تواند به حفظ آن کمک کرده و با آسیب دیدن ترمینال های مختلف ، خللی در اصل آن ها وارد نشود .

ارتباط و در دسترس بودن اطلاعات

با نبود پسیو شبکه ، کاربران سیستم های مختلف به منظور انتقال یک فایل کم حجم ملزم به تحمل سختی های زیادی هستند . بعنوان مثال این افراد باید فایل را بروی ،هارد ، فلش و… بارگزاری و انتقال دهند. در حالیکه شبکه این امر را میسر می سازد.

دو شاخه اصلی خدمات راه اندازی شبکه کامپیوتری​​

پیاده‌ سازی و خدمات راه‌ اندازی شبکه به‌صورت کلی به دو بخش اصلی طبقه بندی می‌گردد.

خدمات پسیو شبکه

هدف از این بخش اجرای پروژه‌های زیرساختی شبکه و نصب تجهیزات شبکه می‌باشد.

خدمات اکتیو شبکه

هدف از این بخش، اجرای پروژه‌های نرم‌افزاری نصب ، پیاده‌سازی سرویس‌ها و سیستم‌های شبکه‌ای می‌باشد.

راه اندازی شبکه

از قدرت خدمات راه اندازی شبکه کامپیوتری استفاده کنید تا تأثیر خود را چند برابر کرده و با اهداف و معیارهای تجاری همسو شوید.

ارزیابی شبکه

قبل از ترسیم استراتژی ، ما نیازها و زیرساخت شبکه شما را بررسی خواهیم کرد. ما سطح عملکرد مداوم شبکه شما را کنترل می کنیم و روندها و وقایع خاص را دقیقاً مشخص می کنیم و براساس نیاز کنونی و آتی شما طراحی شروع می گردد.

بهینه سازی LAN / WAN

تیم متخصصان شبکه ما راهکاری در خصوص شبکه LAN / WAN قابل توسعه برای شما طراحی می کنند که اطمینان حاصل کنید که زمان تحویل و پردازش در برابر افزایش کار، کارآمدی لازم را داشته و مجدد متحمل هزینه نگردید.

تجهیزات شبکه

ایجاد ساختار یکپارچه و ادغام فن آوری های پیشرو در شبکه های کامپیوتری که از توان بالایی بهره می گیرند ، سازمان شما را قادر می سازد تا انعطاف بالایی نسبت به توسعه کسب و کار و ارائه سرویس و خدمات به کلاینت ها داشته باشد.

پالایش شبکه

شبکه کامپیوتری شما به گونه ای طراحی می شود که بالاترین پرفورمنس زمانی و ارتباطی را بین سرور و کلاینت ها داشته و ظرفیتی بالاتر از نیاز کنونی شما باشد و نیازهای آینده را نیز در برگرفته و به آسانی قابلیت توسعه داشته باشد.

برخی از سوابق راه اندازی شبکه کامپیوتری​

پروژه های اکتیو و پشتیبانی شبکه
برخی از سوابق راه اندازی شبکه کامپیوتری​
پروژه های پسیو شبکه
مراحل راه اندازی شبکه کامپیوتری توسط گروه ویژن​

ارسال درخواست

شما می توانید از طریق فرم در انتهای صفحه و یا تماس تلفنی درخواست خود را اعلام نمایید.

مشاوره رایگان

کارشناسان ما درخواست ارسالی را بررسی نموده و براساس نیازمندی شما مشاوره رایگان ارائه می دهند.

ارائه طرح

متخصصان ما پس از نیازسنجی طرح اولیه و اجرایی را در قالب پروپزال آماده و ارائه می نمایند.

اجرای طرح

پس از دریافت تاییدیه و عقد قرارداد و پروژه براساس زمانبدی اعلامی شروع می شود.

پشتیبانی

با پایان پروژه زمان پشتیبانی از پروژه و ارائه خدمات پشتیبانی شبکه فرا می رسد.

با ما در تماس باشید